Diensten

Op deze pagina vindt u per maand een overzicht van de diensten die worden gehouden in de Protestantse gemeente te Leiden, de Eglise Réformée Wallonne, de Vereniging voor Vrijzinnige Protestanten, en de Leidse ziekenhuizen en verpleeghuizen.

Januari

DIENSTEN JANUARI

Woensdag 1 januari 2019 Nieuwjaar

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u. mw. W. van der Meij, morgengebed

Marekerk
10.30 u. ds. T. Jacobs


Zaterdag 4 januari

Zuydwijck
10.30 u. pastor T. van Driel


Zondag 5 januari

Deurcollecte: voor eigen wijkkas

Hooglandse Kerk
10.00 u.  ds. B. Kuipers, Rotterdam
11.45 u.  oecumenische dienst Ekklesia Leiden, ds. H.E. Schouten

Marekerk
10.00 u.  ds. F.A.J. Heikoop, Harmelen
17.00 u.  ds. F. Wijnhorst. Katwijk aan zee

Vredeskerk
10.00 u. ds. G.J. Venema, nieuwjaarswensen

Maria Middelareskerk
10.00 u. mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u. mw. ds. M. Buitenwerf, Epifanie
10.00 u. jongerenviering in ‘Voorheen zaal 1’

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u. mw. S. Poppe-Rienks, Oegstgeest

LUMC
10.00 u. R. Bafati

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u. pastor H. de Groot

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u. mw. Breugem-Berghuis, met tolk


Maandag 6 januari

Haagwijk
15.00 u. pastor T. van Driel


Zondag 12 januari

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u. mw. ds. M.R. Klokke, Heilige Avondmaal
11.45 u. oecumenische dienst Ekklesia Leiden, mw. ds. J. van Malde

Marekerk
10.00 u. ds. T. Jacobs
17.00 u. ds. J.T. de Koning, Alphen aan den Rijn

Vredeskerk
10.00 u. mw. pastor J.C. de Klerk

Antoniuskerk
10.00 u. ds. B.J.W. Schelhaas

De Regenboog
10.00 u. mw. pastor M. Hoogervorst

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u. C. van Rijn

LUMC
10.00 u. ds. A. van Baarsen

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u. geen viering

Lakenhof
10.30 u. ds. J.C.R. Wijngaard

Leiderdorp: Dorpskerk dienst met mensen met een verstandelijke beperking
15.00 u.    mw. S. Poppe-Rienks, Oegstgeest


Zaterdag 18 januari

Zuydwijck
10.30 u. mw. ds. M. Wassenaar


Zondag 19 januari

collecte Protestantse Kerk, missionair ‘Een goed verhaal’

Hooglandse Kerk
10.00 u. mw. ds. J. van Rijn, Oegstgeest
11.45 u. oecumenische dienst Ekklesia Leiden, P. Kousemaker

Marekerk
10.00 u. ds. T. Jacobs
17.00 u. G. de Boo – Alphadienst

Vredeskerk
10.00 u. ds. G.J. Venema, bevestigen ambtsdragers

Antoniuskerk
10.00 u. mw. ds. E.M. Ezinga, oecumenische viering

De Regenboog
10.00 u. nog niet bekend, m.m.v. het Regenboogkoor

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u. pastor A. de Vreugd

LUMC
10.00 u. mw. ds. R. Pasterkamp

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u. mw. ds. E. Herlaar

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u. A.F. de Best, met tolk


Maandag 20 januari

Haagwijk
15.00 u. ds. J.C.R. Wijngaard


Zondag 26 januari

Deurcollecte: jeugdwerk in de eigen wijk

Hooglandse Kerk
10.00 u. ds. B.A.M. Luttikhuis, Haarlem
11.45 u.  oecumenische dienst Ekklesia Leiden, C. van Bree
19.00 u. mw. ds. M.R. Klokke, cantatedienst

Marekerk
10.00 u. ds. T. Jacobs, Heilige Avondmaal
17.00 u. ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u. ds. G.J. Venema

Antoniuskerk
10.00 u. mw. ds. M. Driessen

De Regenboog
10.00 u.     nog niet bekend

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u. nog niet bekend

LUMC
10.00 u. nog niet bekend

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u. geen viering

Lakenhof
10.30 u. R. Rus, Oegstgeest

Juni

DIENSTEN JULI

Maandag 1 juli

Haagwijk
15.00 u.     pastor T. van Driel


Zaterdag 6 juli

Zuydtwijck
10.30 u.     pastor T. van Driel


Zondag 7 juli

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. K. Holwerda, Amsterdam
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.     ds. D.M. Heikoop, Katwijk aan Zee
17.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema, inzameling voedselbank

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     mw. A. Wamsteker

De Regenboog
10.00 u.     ds. R. van Waarde, m.m.v. het Regenboogkoor

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     mw. S. Poppe- Rienks, Oegstgeest

LUMC
10.00 u.     ds. A. van Baarsen

Alrijne Ziekenhuis
10.15 u.


Zondag 14 juli

Deurcollecte: catechese en educatie, Marewijk: IZB

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. B.J.J. Boter, Voorschoten
11.45 u.     oecumenische studentendienst
17.00 u.     ds. R. Lanooy, evensong

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs
17.00 u.     ds. C. van Andel, Amsterdam

Vredeskerk
10.00 u.     P.A. Baan

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     leden geloofsgemeenschap

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     R. Rus, Oegstgeest

LUMC
10.00 u.     pastor J.H.S. Evers

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

Lakenhof
10.30 u.     ds. G.F. Smaling, Oegstgeest

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
dienst voor doven
10.00 u.     S.J.P. Zwaan


Maandag 15 juli

Haagwijk
15.00 u.     pastor T. van Driel


Zaterdag 20 juli

Zuydtwijck
10.30 u.     ds. J.C. van Dongen


Zondag 21 juli

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers   

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. J. Korf, Den Haag
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.     ds. J.B. Alblas, Katwijk aan Zee
17.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     M. v.d. Laan, Delft

De Regenboog
10.00 u.     mw. pastor M. Hoogervorst

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     ds. G.F. Smaling, Oegstgeest

LUMC
10.00 u.     mw. ds. M.A.  de Vries

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
dienst voor doven
10.00 u.     geen viering


Zondag 28 juli

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke
11.45 u.     oecumenische studentendiens

Marekerk
10.00 u.     ds. P.J. Visser, Amsterdam
17.00 u.     ds. L. Hoftijzer, Rijswijk, NB

Vredeskerk
10.00 u.     mw. pastor J.C. de Klerk

Antoniuskerk
10.00 u.     ds. P.F. Warmenhoven

De Regenboog
10.00 u.     ds. B.J.W. Schelhaas

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     C. van Rijn, Katwijk

LUMC
10.00 u.     mw. A. van Gessel

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

Augustus

Zaterdag 3 augustus

Zuydtwijck
10.30 u.     pastor T. van Driel


Zondag 4 augustus

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers   

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.     ds. R.H.M. de Jonge
17.00 u.     ds. J. Smit, Katwijk aan Zee

Vredeskerk
10.00 u.     ds. B.J.J. Boter, Voorschoten, inzameling voedselbank

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     mw. ds. B. Heckel

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     ds. H.J. Hemstede, Leiderdorp

LUMC
10.00 u.     mw. ds. R. Pasterkamp

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
dienst voor doven
10.00 u.     ds. F.C. van Dijke


Maandag 5 augustus

Haagwijk
15.00 u.     ds. J.C.R. Wijngaard


Zondag 11 augustus

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. A.C. Kooijman
11.45 u.     oecumenische studentendienst,

Marekerk
10.00 u.     ds. W.J.J. Glashouwer, Amersfoort
17.00 u.     ds. J.A. van den Berg, Amersfoort (IZB)

Vredeskerk
10.00 u.     ds. O. Th. Boonstra

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. A. Wamsteker

De Regenboog
10.00 u.     pastor C. Hofschreuder

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     mw. pastor E. Kruyt

LUMC
10.00 u.     ds. A. van Baarsen

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

Lakenhof
10.30 u.     ds. J.C.R. Wijngaard


Zaterdag 17 augustus

Zuydtwijck                  

10.30 u.     H. Aniceta


Zondag 18 augustus

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers   

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.     ds. J.H. Gijsbertsen, Voorthuizen
17.00 u.     ds. Z. de Graaf, Katwijk aan den Rijn

Vredeskerk
10.00 u.     T. Snepvangers

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     ds. P.F. Warmenhoven

De Regenboog
10.00 u.     leden geloofsgemeenschap

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.

LUMC
10.00 u.     mw. ds. M.A.  de Vries


Maandag 19 augustus

Haagwijk

15.00 u.     ds. J.C.R. Wijngaard


Zondag 25 augustus

Deurcollecte: G.O.O.S. (Godsdienst Onderwijs op Openbare Scholen)

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke
11.45 u.     oecumenische studentendienst
17.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, evensong

Marekerk
10.00 u.     ds. B.J.D. van Vreeswijk, Hattem
17.00 u.     proponent J.H. Menkveld, Dordrecht

Vredeskerk
10.00 u.     ds. C. de Jonge

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga, Heilig Avondmaal

De Regenboog
10.00 u.     mw. ds. M. Buitenwerf, viering van de maaltijd

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     M. v.d. Linden, Katwijk

LUMC
10.00 u.     R. Bafati

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.

September

Zondag 1 september

Deurcollecte: missionair werk startzondag (PKN) 

Hooglandse Kerk

10.00 u.     mw. ds. N.J. de Jong-Dorland, Utrecht

11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk

10.00 u.    ds. T. Jacobs, doopdienst
17.00 u.     ds. J. Verboom, Gouda

Vredeskerk

10.00 u.     ds. G.J. Venema, dienst van Schrift en Tafel, inzameling voedselbank

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)

10.00 u.     ds. C. de Jonge

De Regenboog

10.00 u.     ds. P.F. Warmenhoven

Waalse Kerk

10.30 u.

Overrhyn

10.30 u.     mw. B. Bos

LUMC

10.00 u.     pastor J.H.S. Evers

Alrijne Ziekenhuis Leiden

10.15 u.

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)

dienst voor doven
10.00 u.     ds. H.J. Hemstede, Leiderdorp


Maandag 2 september

Haagwijk

15.00 u.     pastor T. van Driel

Oktober

Zaterdag 19 oktober

Zuydtwijck                  

10.30 u.     mw. ds. M. Wassenaar


Zondag 20 oktober

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga
11.45 u.     oecumenische studentendienst, ds. J. Delhaas

Marekerk
10.00 u.     ds. W. Verboom, Harderwijk
17.00 u.     ds. M.C. Batenburg, Gouda

Vredeskerk
10.00 u.     ds. F. D. Rooze

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     ds. P. Kuiper

De Regenboog
10.00 u.     pastor C. Hofschreuder

Waalse Kerk
10.30 u.     ds. L. van Hilten, Heilig Avondmaal

Overrhyn
10.30 u.     A. de Vreugd

LUMC
10.00 u.     mw. A. van Gessel

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen viering


Maandag 21 oktober    

Haagwijk
15.00 u.     ds. J.C.R. Wijngaard


Dinsdag 22 oktober

Robijnhof
14.30 u.     mw. pastor J.C. de Klerk


Zondag 27 oktober

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. J. Korf, Den Haag
11.45 u.     oecumenische studentendienst,

Pieterskerk
19.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, cantatedienst

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs
17.00 u.     ds. W.H. Hendriks, Mijnsheerenland

Vredeskerk
10.00 u.     ds. J.M.F. Bellwinkel

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     ds. B. Heubeck, Hervormingsdag

Waalse Kerk
10.30 u.     J. la Grouw, Hervorming, (einde zomertijd)

Overrhyn
10.30 u.     mw. pastor E. Kruyt

LUMC
10.00 u.     dhr. R. Bafati

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     mw. ds. R.C.G. Schultheiss, Sassenheim

Lakenhof
10.30 u.     ds. J.C.R. Wijngaard

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u.     A.F. de Best, met tolk

November

Zaterdag 2 november

Zuydtwijck
10.30 u.     pastor T. van Driel

De Regenboog
19.00 u.     mw. pastor M. Hogervorst, afsluitingsceremonie. Tussen 17.00 u.-19.00 u. gelegenheid  herdenken dierbaren


Zondag 3 november

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, gedachtenisdienst, m.m.v. Leids Cantorij
11.45 u.     oecumenische studentendienst
17.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, Allerzielen vesper m.m.v. Leidse Cantorij

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs, Heilig Avondmaal
17.00 u.    ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema, Allerzielen, gedachtenis overledenen

Antoniuskerk (Maria Middelareskerk)
10.00 u.     mw. pastor J.C. de Klerk

De Regenboog
10.00 u.     mw. ds. M. Buitenwerf en mw. pastor M. Hoogervorst, gedenken overledenen, m.m.v. Regenboogkoor

Waalse Kerk
10.30 u.     ds. K. Blei

Overrhyn
10.30 u.     ds. H.J. Hemstede, Leiderdorp

LUMC
10.00 u.     mw. ds. R. Pasterkamp

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen viering


Maandag 4 november

Haagwijk
15.00 u.     pastor T. van Driel


Woensdag 6 november, Dankdag voor gewas en arbeid

Marekerk (gezamenlijke diensten met Herengrachtkerk en Opstandingskerk)
15.00 u.     ds. A.J. van der Toorn, kinderdankdagdienst in Opstandingskerk
19.30 u.     ds. M. Boersma (liturg) en ds. T. Jacobs (preek)


Zondag 10 november

Deurcollecte: door de wijken te bepalen doel 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. A. Kooijman, Oegstgeest
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.    dr. H. de Leede, Amersfoort
17.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     mw. ds. M. Driessen

Antoniuskerk
10.00 u.     ds. J.M.F. Bellwinkel

De Regenboog
10.00 u.     leden geloofsgemeenschap

Waalse Kerk
10.30 u.     ds. D. Ribs

Overrhyn
10.30 u.     R. Rus, Oegstgeest

LUMC
10.00 u.     ds. A. van Baarsen

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     pastor H. de Groot

Lakenhof
10.30 u.     ds. J.C.R. Wijngaard

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u.     mw. D.M. Rietveld-Hup, met tolk

Leiderdorp: Dorpskerk dienst met mensen met een verstandelijke beperking
15.00 u.    P.v.d. Ende, m.m.v. Vocaal ensemble o.l.v. mevr. Goudzwaard


Woensdag 13 november

Schouwenhove
15.00 u.    mw. pastor J.C. de Klerk


Zaterdag 16 november

Zuydtwijck
10.30 u.     mw. ds. M. Driessen


Zondag 17 november

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke en J. Boersema, Heilig Avondmaal
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs, doopdienst
17.00 u.    ds. J.D.J. ten Voorde, Nunspeet, alphadienst

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema

Antoniuskerk (Maria Middelares)
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     mw. da. M. Buitenwerf, viering van de Maaltijd

Waalse Kerk
10.30 u.     J. la Grouw

Overrhyn
10.30 u.     T. van den Ende

LUMC
10.00 u.     pastor J.H.S. Evers

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen dienst


Maandag 18 november

Haagwijk
15.00 u.     ds. J.C.R. Wijngaard


Zondag 24 november

Deurcollecte: landelijk pastoraat (PKN) 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. H. Bouma, Kampen, verhaaldienst
11.45 u.     oecumenische studentendiens

Pieterskerk
19.00 u.     ds. A. Alblas, cantatedienst

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs
17.00 u.     ds. C. Blenk, Den Haag

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema, dienst van Schrift en Tafel

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga, gedachtenisdienst

De Regenboog
10.00 u.            verhalenverteller K. Posthumus, voorstelling Esther

Waalse Kerk
10.30 u.     mw. N. Meuleman

Overrhyn
10.30 u.     mw. ds. J.K. Borreman-la Fleur, Leiderdorp

LUMC
10.00 u.     mw. A. van Gessel

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     mw. ds. R.C.G. Schultheiss, Sassenheim

Lakenhof
10.30 u.     ds. A. Vuijst

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u.     ds. D.Dijk, met tolk, Heilig Avondmaal

December

DIENSTEN DECEMBER

Zondag 1 december-Eerste Advent

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, doopdienst, m.m.v. Leidse Cantorij
11.45 u.     oecumenische studentendienst

Marekerk
10.00 u.    nog geen gegevens bekend, jeugddienst
17.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema

Antoniuskerk (Maria Middelares)
10.00 u.     ds. P.F. Warmenhoven

De Regenboog
10.00 u.     mw. pastor M. Hoogervorst, m.m.v. Regenboogkoor
10.00 u.     Jongerenviering in ‘voorheen zaal 1’

Waalse Kerk
10.30 u.     ds. K. Blei

Overrhyn
10.30 u.     mw. pastor E. Kruyt

LUMC
10.00 u.     dhr. R. Bafati

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen viering


Maandag 2 december

Haagwijk
15.00 u.     pastor T. van Driel


Dinsdag 3 december

Robijnhof
14.30 u.     nog niet bekend


Zaterdag 7 december

Zuydtwijck
10.30 u.     pastor T. van Driel


Zondag 8 december

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. P. Verhoeff, Alkmaar
11.45 u.     oecumenische dienst Ekklesia Leiden, mw. ds. J.van Malde

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs, Heilig Avondmaal
17.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. J.R. Wolthaus

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     ds. K. Zwart, viering van de maaltijd

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     ds. C. de Jonge

LUMC
10.00 u.     mw. ds. R. Pasterkamp

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u.     pastor H. de Groot

Lakenhof
10.30 u.     ds. J.C.R. Wijngaard

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal)
10.00 u.     W. Smit

Leiderdorp: Dorpskerk dienst voor mensen met een verstandelijke beperking
15.00 u.     ds. P. van der Ende, m.m.v. vocaal ensemble Aquamarijn


Woensdag 11 december

Schouwenhove
15.00 u.     mw. ds. L. Oort, Katwijk


Zondag 15 december

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, dienst met jongeren
11.45 u.     oecumenische dienst Ekklesia Leiden, ds. H.E. Schouten

Marekerk
10.00 u.    ds. T. Jacobs, 3e Adventzondag
17.00 u.    ds. T.L.J. Bos, Waddinxveen

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema

Maria Middelareskerk
10.00 u.     mw. ds. A. Hoogerbrugge, Den Haag

De Regenboog
10.00 u.     mw. ds. M. Buitenwerf, kerstzang m.m.v. het Regenboogkoor

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     M. van der Linden

LUMC
10.00 u.     ds. A. van Baarsen, concert

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen viering


Maandag 16 december

Haagwijk
15.00 u.     pastor T. van Driel


Zaterdag 21 december

Zuydtwijck
15.00 u.     oecumenische kerstviering, pastor T. van Driel


Zondag 22 december

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. D. Verboom
11.45 u.     oecumenische dienst Ekklesia Leiden, ds. R. van Waarde

Marekerk
10.00 u.    ds. F.J. van Harten, Scheveningen
17.00 u.     ds. G.F. Smaling, Oegstgeest

Vredeskerk
10.00 u.     ds. J.R. Wolthaus,

Antoniuskerk
10.00 u.     ds. J.C. van Dongen, Heilig Avondmaal

De Regenboog
10.00 u.     mw. pastor  M. Hoogervorst

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     C. van Rijn

LUMC
10.00 u.     pastor J.H.S. Evers

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u.     mw. ds. R.C.G. Schultheiss, Sassenheim

Scheppingskerk Leiderdorp (kapelzaal) dienst voor doven
10.00 u.     ds. F.C. van Dijke, kerstviering


Maandag 23 december

Lakenhof
17.00 u.     ds. J.C.R. Wijngaard, kerstviering


Dinsdag 24 december kerstnachtdiensten

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
22.00 u.    oecumenische dienst Ekklesia Leiden, ds. J. Delhaas
Kerk open 21.00u, samenzang 21.30u

Pieterskerk
18.30 u.    M. de Jong, dienst met kinderen
20.30 u.    mw. ds. M.R. Klokke, kerstnachtdienst
22.30 u.    mw. ds. M.R. Klokke, kerstnachtdienst

Marekerk
19.30 u.    ds. T. Jacobs, kerstavonddienst

Vredeskerk
16.00 u.     kinderkerstfeest
20.00 u.     ds. G.J. Venema, kerstavonddienst, m.m.v. de cantorij

De Regenboog
18.00 u.     mw. pastor M. Hoogervorst, kinderkerstfeest
21.30 u.     mgr. H. van Ogtrop, nachtmis, m.m.v. Arcobaleno


Woensdag 25 december eerste kerstdag

Deurcollecte: huur en onderhoud kerkelijke gebouwen 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, m.m.v.de Leidse Cantorij
11.45 u.     oecumenische dienst Ekklesia Leiden, mw. ds. Chr. Van den Berg-Seiffert

Marekerk
10.00 u.     ds. T. Jacobs

Vredeskerk
10.00 u.     ds. G.J. Venema, dienst van Schrift en Tafel

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. ds. E.M. Ezinga

De Regenboog
10.00 u.     mw. ds. M. Buitenwerf en mw. pastor M. Hoogervorst,  m.m.v. het Regenboogkoor

LUMC
10.00 u.     pastor J.H.S. Evers,  m.m.v. gemengd koor St. Willibrord

Alrijne Ziekenhuis Leiden
10.00 u.     pastor H. de Groot


Zondag 29 december

Deurcollecte: kosten predikanten en kerkelijk werkers 

Hooglandse Kerk
10.00 u.     ds. P. Kuiper
10.45 u.     oecumenische dienst Ekklesia Leiden, ds. F.L. Bakker, Voorschoten

Marekerk
10.00 u.     ds. C. van den Berg, Gouda
17.00 u.     ds. M.C. van Pelt, Rotterdam

Vredeskerk
10.00 u.     ds. F.A. Gijzel

Antoniuskerk
10.00 u.     mw. W.J.. Bettenhaussen-Baak, Zoetermeer

De Regenboog
10.00 u.     werkgroep

Waalse Kerk
10.30 u.

Overrhyn
10.30 u.     mw. pastor S. Poppe-Rienks, Oegstgeest

LUMC
10.00 u.     R. Bafati, concert

Alrijne ziekenhuis Leiden
10.15 u.     geen viering


Dinsdag 31 december Oudjaar

Deurcollecte: eindejaarscollecte voor het eigen gemeentewerk

Hooglandse Kerk
17.00 u.     mw. ds. M.R. Klokke, m.m.v. de Leidse Cantorij

Marekerk
19.30 u.     ds. T. Jacobs

Antoniuskerk
17.00 u.     oecumenische viering